زبان انگلیسی برای دانشجویان

 

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی برای دانشجویان

زبان انگلیسی برای دانشجویان دارای اهمیت ویژه ای است که در این مقاله به بیان اهمیت آن پرداخته می شود.

کنفرانس های خارجی

در طول فعالیت علمی هر دانشجویی فرصت هایی نظیر شرکت در کنفرانس های بین المللی و یا فرصت های مطالعاتی و … پیش می آید که لازمه ی استفاده ی بهینه از این فرصتها دانستن زبان انگلیسی است.

ارتباط با اساتید و دانشجویان خارجی

شکی نیست که به منظور پیشرفت و دانش اندوزی در دنیای امروز، ارتباط و تبادل نظر با سایر افراد سرشناس و خبره در موضوع مورد نظر اجتناب ناپذیر است. از این رو نمی توان اهمیت زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی و ابزار ارتباطی جامعه ی علمی دنیا را نادیده گرفت. برای مثال می توان به پیشرفت های انکارناپذیر کشور هند در طول دو دهه ی اخیر اشاره کرد که عمده دلیل آن توانایی تکلم و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی می باشد.

زبان انگلیسی برای دانشجویان

فعالیت در شبکه های اجتماعی علمی مانند linked in و researchgate و …

ارتباط غیر مستقیم با دانشجویان، محققان و دانشمندان علوم مختلف در شبکه های مجازی نیز کم اهمیت تر از موضوع یادشده در بالا نیست. وضعیتی را در نظر بگیرید که در حین مطالعه و تحقیق به سوال یا مشکلی بر خورد کرده اید؛ تنها با به اشتراک گذاشتن پرسش خود با برچسب مناسب می توانید در سریعترین زمان ممکن پاسخ های متنوع و متعددی را دریافت کنید. طبیعی است که تعدد پاسخ ها و دیدگاههای مختلف شما را در فهم بهتر موضوع یاری می کند.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای دانشجویانزبان انگلیسی برای دانشجویان

استفاده از منابع علمی زبان اصلی در کتابخانه ها و سایت های علمی

با تسلط بر زبان انگلیسی می توانید ارتباطی عمیق تر و فهمی کامل تر از مطالب داشته باشید چرا که به واسطه ی استفاده از منابع اصلی از خطاهای احتمالی متون ترجمه شده در امان مانده اید!

همچنین با دانستن زبان انگلیسی، دایره المعارف و سایت های رایگان مانند ویکیپدیای انگلیسی به صورت دربست در اختیار شماست.

در مقاطع تحصیلات تکمیلی و در انتخاب استاد راهنما، یکی از فاکتورهای مورد توجه اساتید خبره، تسلط دانشجو بر زبان انگلیسی است.

الزام داشتن مدرک معتبر زبان جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا

همانطور که احتمالاً مستحضر هستید در اکثر رشته های تحصیلی برای اینکه بتوانید دکترا بگیرید (حتی در داخل کشور) باید مدرک معتبر زبان مثل تافل ارائه کنید.

سکوی پرتاب در کنکور ارشد و دکترا


در کنکورهای ارشد و دکترا، بسیارند کسانی که فقط با کسب نمره بالای درس زبان در دانشگاهی معتبر پذیرفته شده اند.

ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر در مقاطع تحصیلات تکمیلی که در اکثر کشورها به زبان انگلیسی برگزار می شود.

اینم که نیاز به توضیح نداره. حتی کشورهایی هم که انگلیسی زبان نیستند مثل آلمان، اتریش، سوییس، هلند، سوئد، آفریقای جنوبی، هند و … مقطع دکتری و بعضاً مقطع ارشد را به زبان انگلیسی برگزار می کنند. تسلط به زبان انگلیسی امکان تحصیل رایگان و یا حتی اخذ کمک هزینه تحصیلی را برای شما فراهم می کند.

نوشتن مقالات ISI

تجربه نشان داده که بیشتر مشکلات محققان داخلی در ارائه مقالات بین المللی نداشتن تسلط به زبان انگلیسی است و نه بیسوادی. بنابراین اگر میخواهید در سطح بین المللی مطرح شوید بجنبید.

امتیاز اضافی برای پیدا کردن شغل

تعداد زیادی فرصت شغلی در خارج کشور و شرکت های بین المللی داخلی وجود دارند که حقوق خوبی هم نسبت به شغل های عادی دارند، اما شرط اول تمام این شغل ها چیست؟ تسلط به زبان انگلیسی.

یادگیری زبان انگلیسی بصورت آنلاین 

دوره های آنلاین زبان انگلیسی

5 اکتبر, 2019

0 پاسخ به "زبان انگلیسی برای دانشجویان"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام مطالب این سایت متعلق به گروه آموزگار آنلاین می باشد و هر گونه کپی برداری از مطالب سایت پیگرد قانونی دارد.